Promítání filmu Jan Hus – Cesta bez návratu

17.10.2016 (20:52)
Praha-západ - V sobotu 22. října 2016 v 17 hodin se ve Společenském centru Církve adventistů sedmého dne - Praha Smíchov bude promítat celohraný dokumentární film Jan Hus – Cesta bez návratu

Jedná se o hraný dokument ze závěrečné části Husova života. Jde o fiktivní příběh postavený na historických skutečnostech. Z historických dokumentů víme, že se Jan Hus v době svého kostnického věznění sblížil s jedním ze svých žalářníků - Robertem. Dokonce pro něho napsal jedno své významné dílo – traktát De matrimonio (O manželství). Tato skutečnost inspirovala vznik filmu, který k představení charakteru, myšlenek i osudu Jana Husa využívá fiktivní příběh lásky dívky Markéty a žalářníka Roberta. Mistr Jan Hus, hrdina z učebnic, tu dostává lidskou tvář.

Ztvárnění hlavní role se ujal Vladimír Javorský, v rolích ostatních postav uvidíte například Petra Štěpána, Elišku Křenkovou, Luboše Veselého či Miroslava Táborského. Komentář čte Jiří Štěpnička.

Projekci filmu uvede režisér Lubomír Hlavsa. Film byl natočen společností Visatfilm v koprodukci s Českou televizí.

Stránka o filmu s trailerem, fotografiemi z natáčení a dalšími zajímavostmi: jan-hus-cesta-bez-na…

Stránka sboru Církve adventistů s pozvánkou na promítání: www.casdsmichov.cz
Autor: pet
 
:: reklama
:: reklama
 
Sobota 3. ervna 2023
svtek m Tamara a ztra Dalibor
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.